علت محجبه شدن خواننده زن الجزایری
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»علت محجبه شدن خواننده زن الجزایری

علت محجبه شدن خواننده زن الجزایری

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۲۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

هنرمند و خواننده الجزایری که سال جاری به حج رفته است با کنار گذاشتن خوانندگی می‌گوید: به فکر انتخاب حجاب و جدا شدن از هنر نبودم اما آرزو و عشقم به زیارت مکه و مدینه باعث شده حجاب را انتخاب کنم.

به گزارش موعود به نقل از کیهان هنرمند و خواننده الجزایری پس از ادای مناسک حج اعلام کرده است که حجاب برگزیده است و هنر را به این دلیل کنار گذاشته است.

«سعاد بوعلی» گفته است: یک ساعت قبل از سفرم به عربستان حجاب گرفتم اما آن زمان به فکر انتخاب حجاب و جدا شدن از هنر نداشتم اما آرزو و عشقم به زیارت مکه و مدینه باعث شده حجاب را انتخاب کنم.

وی افزوده است: حج بازی نیست و دارای شروطی است و زائر خانه خدا باید مقید به آنها باشد که در این بین زن باید از خوانندگی دوری کرده و در اماکن مختلط وارد نشود و این در حالی است که ساحت هنری در الجزایر حتی جایی ویژه برای زنان ندارد.

این هنرمند سابق الجزایری که با روزنامه «الشروق» الجزایر سخن می‌گفت، تاکید کرده است: از خوانندگی دست برداشتم چراکه به عنوان یک حاجی اجازه چنین کاری را ندارم.

سعاد بوعلی که ۲۵ سال استاد موسیقی در «طور متوسط» بوده است، می‌گوید: البته از لحاظ هنری نیز این روزها عرصه موسیقی در الجزایر [و جهان عرب] نزول کرده است.

گزینه های مرتبط (بر اساس برچسب)

نوشتن نظر